Stiri din sport
1 vizualizari, 0 voturi
Da o nota

FOTO » Slask Wroclaw, adversara Rapidului în EL, a cîştigat în campionat cu 4-0

Slask Wroclaw, polonezii care vor evolua în faţa Rapidului în play-off-ul Europa League, au învins categoric în etapa a treia a campionatului pe Lodzki, scor 4-0.Polonezii au urcat astfel pe primul loc în campionat. Golurile au fost marcat de Sztylka în minutul 5 din penalty, acesta reuşind dubla în minutul 38. Voskamp a majorat diferanţa cu un minut înainte de pauză, în timp ce Madej a închis tabela în minutul 48. ... [citeste] - 08 aug 2011
Citeste Deschide in pagina noua
Da o nota

Rapid a remizat 1-1 cu Slask Wroclaw şi merge în grupele EL după 5 ani » Captain Planet

Răzvan a readus Rapidul în grupele Europa League după o pauză de cinci ani, iar Copos se poate relaxa. Pentru moment, planeta rezistă La Timişoara se iubeşte, nu se discută. Acesta este sloganul bănăţenilor care iubesc fotbalul. Chiar dacă termometrul indica 35 de grade la primul fluier al arbitrului, peste 6000 de fani timişoreni şi giuleşteni au ţinut să fie alături de elevii lui Răzvan Lucescu. ... [citeste] - 26 aug 2011
0 vizualizari, 0 voturi
Da o nota

Oţelul - Slask Wroclaw 2-0, într-un "amical" din Cipru

Echipa Oţelul Galaţi a învins cu scorul de 2-0 formaţia poloneză Slask Wroclaw (locul 9 în prima ligă), într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Cipru.Golurile învingătorilor au fost marcate de Pena '77 şi [citeste] - 16 feb 2011
1 vizualizari, 7 voturi
Da o nota

Antena3, lider de stiri in data de 15 februarie

Antena3 a fost din nou lider in nisa televiziunilor de stiri si talk-show in data de 15 februarie, ziua in care s-a derulat o criza politica ce putea determina schimbarea Premierului Emil Boc.Astfel, conform datelor de audienta furnizate [citeste] - 17 feb 2011
1 vizualizari, 5 voturi
Da o nota

NewsX: Screenshot neeews Kaka! Ultimele stiri din lumea video-jocurilor

GSP si GamexTV va prezinta jurnalul de jocuri electronice: NewsX! Aflam ce jocuri indie pot fi cumparate la ce pret vrei tu, la ce mai lucreaza Capcom si cand primeste Call of Duty Black Ops mod toolkit-ul promis. [citeste] - 20 apr 2011
1 vizualizari, 1 voturi
Da o nota

Antena 3 , lider de stiri in ziua in care Guvernul a anuntat strategia fiscal-bugetara 2012-2014

Românii s-au informat de la Antena 3 în ziua în care Guvernul a anunţat îngheţarea pensiilor şi angajărilor în sistemul public, amânarea alocării a 6% din PIB educaţiei, majorarea taxelor pentru clădiri, terenuri şi mijloace de transport şi celelalte măsuri parte din strategia fiscală până în 2014. ... [citeste] - 16 aug 2011
Da o nota

Presa poloneză: "FC Rapid, un obstacol înalt pentru Slask"

Publicaţia poloneză Przeglad Sportowy a notat, joi, că FC Rapid reprezintă un obstacol înalt pentru Slask Wroclaw în lupta pentru calificarea în grupele Ligii Europa. "Pentru a ajunge în grupele Ligii Europa, Slask are de trecut un obstacol înalt. Ar fic el mai mare succes al echipei poloneze în ultimii ani. Slask are un avantaj mental, intră în joc fără presiune, cu gândul că nu are nimic de pierdut. ... [citeste] - 18 aug 2011
Da o nota

Slask atacă Rapidul: "Vă credeti calificaţi? Venim să vă batem cu 3-0"

Mijlocaşul Mateusz Cetnarski (Slask Wroclaw) a declarat că echipa sa va lupta în meciul cu Rapid Bucureşti din returul play-off-ului Ligii Europa pentru a câştiga cu 3-0 şi a remonta scorul din prima manşă, informează publicaţia poloneză Onet. "Eu zic că o înfrângere cu 1-3, cum a fost meciul nostru cu Rapid din tur, e o tragedie. Rapid a fost mai bună şi a meritat victoria. ... [citeste] - 23 aug 2011
Da o nota

Vedeta lui Slask, Johan Voskamp: "Ar fi o ruşine să ne elimine Rapidul"

Polonezii consideră că au avut noroc la tragerea la sorţi cînd au dat peste Rapid, considerîndu-i pe români o trupă de bătut. Slask Worclaw - Rapid, azi, ora 21:00, TVR 1 ;i liveTEXT pe GSP.RO. "Sînt sigur că fanii noştri vor fi mîndri de noi chiar şi dacă nu ne calificăm în grupe, însă am ajuns atît de departe în competiţie şi ar fi ruşinos să o părăsim tocmai acum. ... [citeste] - 18 aug 2011
4 vizualizari, 0 voturi
Da o nota

Misiune aproape îndeplinită » Rapid - Slask Wroklaw, de la 21:00, liveTEXT pe GSP.ro

Rapidul are cel mai uşor retur dintre echipele româneşti, după victoria cu 3-1 din Polonia, cu Slask Wroclaw. Partida se va juca de la 21:00, în direct la TVR 1 şi liveTEXT pe GSP.ro Rapidul a luat o opţiune serioasă încă din meciul tur, iar azi vor fi nevoiţi să apere la Timişoara avantajul de 2 goluri. ... [citeste] - 25 aug 2011

Ajuta-ne sa imbunatatim LastScore.info - Trimite-ne o sugestie    |   Termeni si conditii   |