Petrolul îşi ia jucător de naţională » Mihai Roman, de la U19, a semnat cu Petrolul Ploieşti

Mihai Roman, vîrful Universităţii Craiova a semnat, astăzi, pe 3 sezoane cu Petrolul Ploieşti. Jucătorul naţionalei U19 este considerat printre cei mai talentaţi sportivi de vîrsta lui. La 19 ani, Mihai Roman are 1,90 metri. "Mă bucur mult că a făcut această alegere. Este foarte tînăr şi are nevoie să crească într-un mediu sănătos unde chiar se doreşte şi se face performanţă. ... [citeste] - 09 aug 2011
Citeste Deschide in pagina noua
1 vizualizari, 0 voturi
Da o nota

Petrolul poate obţine a doua victorie pe teren propriu » Petrolul - Ceahlăul, de la 19:00, liveTEXT pe GSP.RO

Petrolul va juca împotriva Ceahlăului penultimul meci al etapei a 6-a. Prahovenii au şansa de a obţine a doua victorie acasă din acest sezon. Petrolul - Ceahlăul se va disputa de la 19:00, în direct la DolceSport şi liveTEXT pe GSP.RO Lui Vivi Răchită îi vor lipsi Apostu(suspendat) şi Djurovici( accidentat). Petrolul se află înaintea meciului cu Ceahlăul pe locul 10, cu 7 puncte.Costel Enache nu se va putea baza pe Viţelaru în partida contra prahovenilor. ... [citeste] - 12 sep 2011
1 vizualizari, 7 voturi
Da o nota

Antena3, lider de stiri in data de 15 februarie

Antena3 a fost din nou lider in nisa televiziunilor de stiri si talk-show in data de 15 februarie, ziua in care s-a derulat o criza politica ce putea determina schimbarea Premierului Emil Boc.Astfel, conform datelor de audienta furnizate [citeste] - 17 feb 2011
1 vizualizari, 5 voturi
Da o nota

NewsX: Screenshot neeews Kaka! Ultimele stiri din lumea video-jocurilor

GSP si GamexTV va prezinta jurnalul de jocuri electronice: NewsX! Aflam ce jocuri indie pot fi cumparate la ce pret vrei tu, la ce mai lucreaza Capcom si cand primeste Call of Duty Black Ops mod toolkit-ul promis. [citeste] - 20 apr 2011
1 vizualizari, 1 voturi
Da o nota

Antena 3 , lider de stiri in ziua in care Guvernul a anuntat strategia fiscal-bugetara 2012-2014

Românii s-au informat de la Antena 3 în ziua în care Guvernul a anunţat îngheţarea pensiilor şi angajărilor în sistemul public, amânarea alocării a 6% din PIB educaţiei, majorarea taxelor pentru clădiri, terenuri şi mijloace de transport şi celelalte măsuri parte din strategia fiscală până în 2014. ... [citeste] - 16 aug 2011
0 vizualizari, 10 voturi
Da o nota

Unirea Urziceni învinge Petrolul cu 3-0

Unirea Urziceni s-a impus miercuri cu scorul de 3-0 în faţa formaţiei Petrolul Ploieşti, într-un amical disputat la baza de pregătire a formaţiei ialomiţene.Cele trei goluri ale meciului au fost marcate de Rusescu (27), [citeste] - 19 feb 2009
0 vizualizari, 1 voturi
Da o nota

Primăria Ploieşti a preluat Petrolul

Primăria Municipiului Ploieşti a anunţat marţi, prin vocea edilului Andrei Volosevici, că a preluat integral echipa de fotbal FC Petrolul Ploieşti.Primăria, prin intermediul Consiliului Local, a devenit astfel proprietara siglei, [citeste] - 18 feb 2009
2 vizualizari, 0 voturi
Da o nota

Petrolul sub naţională » Învinşi de Turkmenistan

Petrolul a pierdut astăzi primul amical din stagiul de pregătire din Antalya, contra Turkmenistanului, scor 0-1.În minutul 26, Florentin Dumitru a fost aproape de a deschide scorul. Şutul său de la marginea careului de 16 metri a fost scos cu greu de portar. 3 minute mai tîrziu, Stoimirovici a ratat singur cu goalkeeperul advers. Turkmenistanul a deschis scorul la mijlocul reprizei secunde, avantaj pe care l-a menţinut pînă la final. ... [citeste] - 30 ian 2012
Da o nota

Ce furtună! Rapid a spulberat Petrolul în Giuleşti

Rapid a făcut show cu Petrolul. Marcos Antonio a izbutit o "dublă", Spadacio a dat trei assist-uri. Giuleştenii urcă-n "optimi" după un meci perfect Şumudică: "Sînt foarte fericit că am bătut Petrolul. Ştiu cei de acolo de ce!" [citeste] - 22 sep 2010
Da o nota

Petrolul cîştigă cu 2-0 la Chiajna şi urcă pe locul 7

Concordia rămîne fără victorie în Liga 1 şi după meciul de pe teren propriu cu Petrolul, scor 0-2.Click aici pentru comentariul liveTEXT al partidei!Chiar dacă Laurenţiu Diniţă a reuşit să-l convingă pe Vlad Munteanu să se alăture echipei, introducîndu-l încă din primul minut, Chiajna nu l-a surprins pe Valeriu Răchită. ... [citeste] - 30 aug 2011

Ajuta-ne sa imbunatatim LastScore.info - Trimite-ne o sugestie    |   Termeni si conditii   |